Słońce jest podstawowym źródłem energii dla naszej planety. Również słońcu zawdzięczamy energię jaką niesie ze sobą wiatr czy fale morskie. Można także bezpośrednio wykorzystywać energię słoneczną poprzez zastosowanie specjalnych systemów do pozyskiwania i akumulowania energii słonecznej.

 

  Firma TomMark oferuje kompleksowe rozwiązania energii słonecznej oraz przygotowuje inwestycje w elektrownie solarne. Przeprowadza procedury związane z regulacjami prawnymi w tym zakresie oraz przygotowuje się do przeprowadzenia prac projektowych i wykonania montażu pierwszej elektrowni solarnej w Polsce o mocy docelowej 3.5 MW. Jest to nowa działalność  na rynku w Polsce. Drugim planowanym zakresem są montaże solarów na dachach budynków i obiektów fabrycznych.


WLASNE INWESTYCJE Solar Park


Świadczymy pełen zakres usług, począwszy od planowania projektu po pełne rozwiązania, odpowiadamy za następujący zakres prac:

- określenie warunków gruntowych, wybór odpowiednich konstrukcji betonowych dla modułowych instalacji fotowoltaicznych;

- kontakty z władzami urzędów oraz właścicielami sąsiadujących gruntów. Sporządzenie dokumentacji projektowej, wszelkie konsultacje oraz pozwolenia na budowę.

- podczas realizacji projektu, zatrudniamy podwykonawców oraz agencję ochrony w celu zabezpieczenia obiektów.


  W Polsce istnieją dobre warunki do wykorzystania energii słonecznej, zwłaszcza przy dostosowaniu typu systemów i właściwości urządzeń wykorzystujących tę energię do charakteru promieniowania słonecznego.

W konwersji termicznej energii promieniowania słonecznego największe szanse rozwoju mają technologie oparte na wykorzystaniu kolektorów słonecznych.

 

Przykładowe instalacje solarne

 Poniższy schemat ilustruje ideę działania modułów solarnych:

solar diagram pl

 

Zapraszamy do kontaktu!

Proszę podać imię i nazwisko

Proszę podać prawidłowy adres email.

Invalid Input

Proszę wpisać treść zapytania

To pole jest wymagane

Kod Antyspam
Invalid Input

Invalid Input